Samochodówka w Finale Wojewódzkim „OMTM”

23 maja 2012r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu odbył się Finał Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych, w którym udział wzięło 20 drużyn z całego województwa wielkopolskiego - finaliści eliminacji regionalnych.

Każdy uczestnik turnieju odpowiadał na 20 pytań z zakresu wiedzy BRD oraz 15 pytań dotyczących historii motoryzacji.

Następnie uczestnicy przystąpili do konkurencji sprawnościowych:

- pokonanie toru przeszkód motorowerem,

- jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”,

- przygotowanie motoroweru, motocykla i samochodu osobowego do jazdy,

- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w składzie: Adam Kopielski (kl. III TPS), Karol Szewczenko (kl. II TPS) oraz Michał Wojtczak (kl. I TPS) zajęła III miejsce, przegrywając tylko 2 punktami z drużyną zajmującą miejsce drugie. Dodatkowe gratulacje dla Michała Wojtczaka, który zajął IV miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Opiekunem drużyny jest Zbigniew Rychter – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!