Obóz przysposobienia wojskowego Machliny 2012

W dniach 11-18 czerwca odbył się kolejny obóz przysposobienia wojskowego w Machlinach. Młodzież z klasy I LOW miała okazję odbyć ćwiczenia z musztry i służby wartowniczej. W Mirosławcu, w jednostce lotniczej, uczniowie obejrzeli samoloty-eksponaty, zwiedzili izbę pamięci oraz złożyli znicze pod pomnikiem ofiar katastrofy samolotu CASA. Odwiedzili tam również wieżę kontroli lotów, spadochroniarnię, płytę lotniska i hangary, obejrzeli bezzałogowy samolot zwiadowczy i Hammera.

Odbyły się także zajęcia na strzelnicy w Mirosławcu – młodzież strzelała z KBKS-u, a najlepsi również z pistoletu. Uczniowie byli też na wycieczce w Kołobrzegu. Zwiedzili Muzeum Oręża Polskiego, obejrzeli pomnik Zaślubin Polski z morzem oraz spacerowali po plaży. Odbył się oczywiście chrzest obozowy. Uczniowie otrzymali odznaki za udział w obozie i gratulacje od komendanta pana Jacka Adamczaka oraz instruktorów: pana chorążego Macieja Zaborowskiego, pani Kamili Krzyżanowskiej, pana Wojtka Krzyżanowskiego, pani Benity Trzeciak oraz pani Agnieszki Wąsik.

W czasie wolnym młodzież pływała na kajakach, kąpała się w jeziorze, grała w piłkę i bawiła się na dyskotecesmile

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd