Dzień Edukacji Narodowej

"Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych”
Konfucjusz

Dnia 12 października 2012 odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. W naszej szkole, a właściwie na jej dziedzińcu – dzielnie łapiąc jesienne promienie słońca w chłodny dzień – zgromadzili się dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, przedstawiciele służb mundurowych, prowadzący zajęcia wojskowe i policyjne, nauczyciele i pracownicy szkoły, nauczyciele emerytowani, uczniowie i ich rodzice. Wśród przybyłych gości znaleźli się pan Andrzej Nowakowski, pan Adam Wilczak i pan Tadeusz Klausa - przedstawiciele firmy STW Finanse, która nadzoruje wprowadzany właśnie w ZSP nr 2 projekt „Znajdę pracę po szkole zawodowej”.

Dyrektor szkoły, Witold Bierła, pan Przemysław Musielak z Zarządu Powiatu Jarocińskiego oraz pani Lidia Madalińska – zastępca przewodniczącego Rady Rodziców złożyli na ręce nauczycieli i pracowników oraz uczniów szkoły życzenia owocnej pracy i nauki. Uczennica Klaudia Buchner z I LOPP w imieniu uczniów podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za przekazywanie najpiękniejszego daru – wiedzy.

Tradycyjnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a delegacja uczniów zapaliła znicze na grobach zmarłych pracowników szkoły i kwaterach żołnierskich. W części artystycznej uczniowie zaprezentowali piosenki, obrazujące szkolne życie.

Jak co roku, nastąpił odbiór defilady klas mundurowych przed szkołą. W tym roku maszerowała „rekordowa” liczba uczniów: 3 klasy liceum z przysposobieniem policyjno-prawnym, 3 klasy liceum z przysposobieniem wojskowym i 2 klasy technikum z przysposobieniem pożarniczym.

Na zakończenie zaproszeni goście i pracownicy szkoły udali się do nowo otwartej pracowni hotelarskiej w naszej szkole. Piękny pokój z łazienką będzie służył klasom technikum hotelarskiego. Pracownię zasponsorowali i wykonali p. Sebastian Matysiak i p. Tomasz Matysiak (Milord S.C.), p. Janusz Rajczowski (Regulski-Rajczowski Sp.J.), p. Robert Ratajczak (Firma Handlowa Robert Ratajczak), p. Krzysztof Taler (prezes Opoczno Sp.z o.o.), p. Przemysław Powalacz (prezes Sanitec Koło Sp.z o.o.), p. Mieczysław Mikołajczak i p. Robert Gruszka (PH M&G Księgarnia Na Rogu S.C.). Dziękujemy wszystkim sponsorom i wykonawcom!

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wytrwałej, pełnej satysfakcji i radości pracy, a uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!