EUROELEKTRA - etap szkolny

Dnia 7 listopada 2012 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny XV Edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”. Jej celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów zawodem elektryka i elektronika.

Do zawodów przystąpiło 15 uczniów klas III i IV Technikum Elektrycznego i Elektronicznego. Rywalizowali oni w dwóch grupach tematycznych:

- elektrycznej: Daniel Kurzawa – IIITE, Mateusz Komorniczak – IIITE,

- elektronicznej: Adam Nowicki – IIITEN, Karol Łukaszyk – IV TEN, Przemysław Abramowicz – IVTEN, Ryszard Antczak – IVTEN, Robert Ciesielski – IVTEN, Jakub Jańczak – IVTEN, Tomasz Karliński – IVTEN, Patryk Kostrzewa – IVTEN, Radosław Mazurek – IVTEN, Norbert Musiałowski – IVTEN, Dariusz Nowicki – IVTEN, Jakub Sierański – IVTEN, Piotr Sroczyński – IVTEN.

Adepci branży elektrycznej i elektronicznej musieli zgłębić tajniki z zakresu kultury technicznej i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej oraz wzbogacić swoją wiedzę na temat etyki zawodowej. Udział w olimpiadzie pozwolił na nawiązanie rywalizacji z młodzieżą z innych szkół technicznych oraz na współpracę z wyższymi uczelniami. Trzymamy kciuki za naszych uczniów. Mamy nadzieję, że awansują do kolejnego, okręgowego etapu zawodów. Wyniki niebawem.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!