Dzień Rzucania Palenia

Każdego roku w listopadzie obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Historia tego święta narodziła się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha , który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez 1 dzień powstrzymywali się od nałogu. W efekcie aż 150 000 tysięcy ludzi powstrzymało się palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem ustanowiło 3 czwartek listopada Dniem Rzucania Palenia.

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole została przeprowadzona kampania antynikotynowa. Uczennice z klasy II LOW: Anna Jankowska, Marta Kiel, Magdalena Machowska, Anna Lewera, Kinga Kostrzewa, Joanna Krysztofiak, Natalia Zaryczna, Ewa Dopierała oraz z klasy III LOPP Dajan Abramowicz inspirowane przez panią Lidię Szybiak - szkolną pielęgniarkę przygotowały akcję promującą życie bez papierosów. Uczennice przygotowały plakaty ukazujące szkodliwość palenia i propagujące życie bez tytoniowego dymu, rozdawały też ulotki. Wygłosiły również dla swoich kolegów i koleżanek prelekcje, podczas których młodzież dowiedziała się, z jakich związków chemicznych składa się papieros i jakie choroby wywołuje palenie papierosów. Mówiono również o wpływie dymu papierosowego na tzw. biernych palaczy. Ponadto uczniowie zobaczyli wstrząsające filmy i zdjęcia prezentujące zniszczone przez nikotynę ludzkie organy.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd