XXXIX Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Technicznej

29 października w naszej szkole odbyły się zawody I stopnia (szkolny) XXXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej. W etapie tym wzięło udział 12 uczniów. Uczestnicy mieli do wyboru dwie grupy tematyczne: A mechaniczno-budowlaną B elektryczno-elektroniczną.

Zawartość merytoryczna zestawu testów i zadań w grupie mechaniczno-budowlanej dotyczyła zagadnień statyki konstrukcji, kinematyki ruchu bryły sztywnej, termodynamiki, praw fizyki dla cieczy oraz budowy materii. Zawartość merytoryczna w grupie elektryczno – elektronicznej dotyczyła rozwiązywania prostych obwodów prądu stałego i przemiennego z elementami pasywnym, obliczania parametrów elektrycznych podstawowych elementów i układów elektronicznych oraz przekształcania systemów cyfrowych.

Rozwiązane testy i zadania zostały przesłane do Okręgowej Komisji OWT w Poznaniu. Zawody II stopnia (okręgowe) odbędą się w styczniu na Politechnice Poznańskiej. Do udziału w tych zawodach będą zakwalifikowani uczniowie, którzy w I etapie olimpiady uzyskali co najmniej 50 % + 1 punktów możliwych do zdobycia.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!