Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z nim uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w ciągu kilku dni zdołali zebrać 194 maskotki dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

W poniedziałek 26 listopada grupa naszych uczniów pod opieką pani Lidii Szybiak i pana Jacka Adamczaka wybrała się do szkoły specjalnej, by przekazać maskotki dzieciom. Na miejscu, z okazji tego święta nauczyciele i opiekunowie zorganizowali apel podczas którego dzieci i młodzież brały udział w zabawach i konkursach tematycznych.

Uczeń klasy I LOW przebrany za Kubusia Puchatka rozdawał dzieciom maskotki i zachęcał dzieci do zabawy. Każdy, kto miał na to ochotę mógł zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy uczestnicy apelu otrzymali piękne breloczki w kształcie misia wykonane z masy solnej przez wychowanków ZSS w Jarocinie.

Uczniowie „Dwójki” mieli także okazję "przetestować" nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny znajdujący się na wyposażeniu sali gimnastycznej. Stawiane przez nauczycieli zadnia - wymagające koncentracji i równowagi wcale nie należały do łatwych. Jak co roku młodzież ZSP nr 2 zapoznała ze specyfiką pracy zespołu szkół specjalnych, odwiedzając m.in. salę do stymulacji polisensorycznej oraz bibliotekę.

Przygotowała: Anna Lewera

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd