Góra Grosza 2012

W dniach od 26 XI do 06 XII 2012r uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 wzięli udział w akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Akcja zorganizowana została po raz trzynasty. W wyniku akcji zebrano w naszej szkole 7966 monet groszowych o łącznej kwocie 356,04 zł. Kwota nie jest może imponująca, ale na pewno będzie pomocna w realizacji końcowego celu. Usypane w pokaźną „górę grosza”, mogą przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnej przyczyny zostały odseparowane od domu rodzinnego.

W zeszłym roku udało się uzbierać w całej Polsce w groszakach ponad 2 500 000 zł.

Niech nasz grosz wywoła uśmiech na twarzach dzieci.