Dzień Bezpiecznego Internetu

5 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku w naszej szkole została przeprowadzona kampania społeczna poświęcona bezpieczeństwie w sieci. Uczniowie dowiedzieli się, że w Internecie nie należy m.in. podawać nieznajomym swoich danych osobowych, udostępniać kolegom loginów i haseł do swoich kont, otwierać plików nieznajomego pochodzenia.

Młodzieży zwrócono uwagę na konieczność czytania regulaminów przed rejestracją na różnego portalach czy stronach, przestrzegania warunków licencji i praw autorskich, wypełniania pola tematu listu w poczcie mailowej, aktualizowania bazy wirusów. Przede wszystkim zaś zwracano uwagę, że kontaktując się z nieznajomymi przez Internet, nigdy nie wiemy kto tak naprawdę znajduje się po drugiej stronie.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!