Festiwal Piosenki Francuskiej

Anna Witasik, uczennica trzeciej klasy Technikum Hotelarskiego w naszej szkole wzięła udział w XXXI Festiwalu Piosenki Francuskiej, który odbył się 23 lutego 2013r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Udział w nim wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski, w sumie 60 wykonawców pod opieką nauczycieli. Przyjechali ze szkół w Jarocinie, Pile, Bieganowie, Gnieźnie, Kołaczkowie, Koninie, Nowym Tomyślu, Pakosławiu, Zasutowie, Kole, Kaliszu, Radziejowie, Zbąszyniu i Poznaniu.

W skład jury, które oceniało wykonawców weszli: pan Wojciech Michalski - przewodniczący jury (dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu), pani Elżbieta Tchórz (dyrektor Szkoły Języka Francuskiego przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), pani Edyta Mosorka (wykładowca Szkoły Języka Francuskiego przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) i pan Antoni Urban (profesor Policealnego Studium Piosenkarskiego przy Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu).

Jury podkreśliło bardzo wysoki poziom reprezentowany przez tegorocznych wykonawców, szczególnie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Iwona Dropik

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd