Dni Otwarte Szkoły

Podczas Dni Otwartych w pierwszy marcowy weekend naszą szkołę odwiedziło kilkuset gimnazjalistów. Młodzież z rodzicami w towarzystwie uczniów i nauczycieli z "dwójki" zwiedzała szkołę, miała okazję zobaczyć jej zaplecze dydaktyczno-techniczne i sportowe. Gimnazjaliści najpierw zobaczyli naszą halę sportową, na której odbyło się przemówienie pana dyrektora Witolda Bierły i występy uczniów. Następnie młodzież zwiedziła naszą siłownię z nowym sprzętem, salę do aerobiku, szkolne radio, bibliotekę, sale szkolne - między innymi językowe i informatyczne. Zostało zaprezentowane szkolne koło wolontariatu, zagraniczne wymiany młodzieży, koło regionalistów oraz projekt unijny "Znajdę pracę po szkole zawodowej". Uczniowie mogli również porozmawiać z doradcą zawodowym na temat wyboru przyszłej ścieżki edukacyjnej.

A ścieżek edukacyjnych w ZSP nr 2 jest wiele do wyboru. Gimnazjaliści zapoznali się z ofertą szkoły. Jak zwykle ich zainteresowania były podzielone: część osób zaciekawiło liceum z przysposobieniem wojskowym (niektórzy "odważni" składali karabin i próbowali nawiązać połączenie przez radio) i policyjno-prawnym (tutaj pan policjant objaśniał tajniki zawodu), inni zastanawiają się nad wyborem zawodu technika mechanika z przysposobieniem pożarniczym (można było u nas zobaczyć pokaz straży pożarnej), czy też technika elektryka lub elektronika - oba z przysposobieniem odnawialne źródła energii (co szczególnie zainteresowało uczniów). Przyszli technicy hotelarstwa mieli okazję zobaczyć naszą recepcję oraz pokój hotelowy z łazienką, przyszli uczniowie technikum usług fryzjerskich zwiedzili naszą pracownię, gdzie mogli poddać się zabiegom fryzjerskim, a przyszli technicy pojazdów samochodowych i nie tylko na naszych szkolnych warsztatach mogli zobaczyć pracownię samochodową, elektryczną czy obrabiarek skrawających. Część osób zgłosiła chęć nauki w zasadniczej szkole zawodowej, w której kształcimy we wszystkich zawodach.

Zapraszamy do nas wszystkich już zdecydowanych i jeszcze nie zdecydowanych! Drzwi naszej szkoły są dla Was otwarte cały czas Uśmiech