III edycja konkursu "Lider Ortografii Angielskiej i Niemieckiej"

Dnia 18.02.2013r. w ZSP Nr 2 w Jarocinie odbyła się trzecia edycja szkolnego konkursu „Lider Ortografii Angielskiej i Niemieckiej”. Celem współzawodnictwa, którego organizatorami byli nauczyciele języków obcych uczący w szkole, było podnoszenie umiejętności językowych uczniów, w szczególności w zakresie pisowni.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I, II i III technikum oraz I i II liceum ogólnokształcącego. Do rywalizacji przystąpiło 36 uczniów: 19 walczyło o tytuł najlepszego w języku angielskim i 17 w języku niemieckim.

Zadanie uczniów polegało na uzupełnieniu luk odpowiednio w tekstach angielskim i niemieckim po dwukrotnym ich wysłuchaniu. W wyniku testów przeprowadzonych dla poszczególnych języków listy zwycięzców przedstawiają się następująco:
JĘZYK ANGIELSKI
Lider Ortografii Angielskiej Tobiasz Marzyński kl. II LOW
I Wicelider Ortografii Angielskiej Dawid Stachowiak kl. II TH/TEN
II Wicelider Ortografii Angielskiej Damian Kowalczyk II TH/TEN
JĘZYK NIEMIECKI
Lider Ortografii Niemieckiej Patrycja Brylewska kl. II LOPP ]
I Wicelider Ortografii Niemieckiej Sebastian Homa kl. II LOPP
II Wicelider Ortografii Niemieckiej Łukasz Grzelewski kl. II TPS

Zwycięzcy konkursu zostaną uhonorowani pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.