TALENT SHOW

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole tradycyjnie miał miejsce konkurs "Pokaż swój talent". Tym razem był wyjątkowy, ponieważ z naszymi uczniami rywalizowali gimnazjaliści z Białorusi - uczestnicy wymiany. Na kilka godzin sala gimnastyczna w ZSP nr 2 zamieniła się w scenę pełną młodych, niesamowicie uzdolnionych artystów. Zaprezentowali oni zawodowo swoje umiejętności wokalne, muzyczne, taneczne, sportowe i aktorskie w dwóch kategoriach - indywidualnej i grupowej. Ich występy, tak pracowicie przygotowane, oceniało jury w składzie:

p. Mirosław Drzazga - wicestarosta powiatu jarocińskiego,

p. Tatiana Moroz - zastępca dyrektora Gimnazjum nr 1 w Stołbcach,

p. Irena Żybul - nauczycielka Gimnazjum nr 1 w Stołbcach,

p. Witold Bierła - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie,

nauczyciele "Dwójki": p. Agnieszka Urbaniak, p. Anna Muszyńska,

p. Wojciech Świejkowski, p. Władysław Piotrowski, p. Agnieszka Wąsik.

Najlepsi w kategorii indywidualnej okazali się:

I miejsce - Katsiaryna Borys - śpiew,

II miejsce - Jonasz Pakulski (II LOPP) - akrobacje rowerowe,

III miejsce - Żaneta Wiśniewska (I TUF) - taniec,

III miejsce ex aequo - Tobiasz Marzyński (II LOW) - śpiew i gitara

(własna kompozycja),

IV miejsce - Ania Lukashiova - śpiew.

W kategorii zespołowej zwyciężyli:

I miejsce - Uladzimir Tsivanczuk, Aryna Jarmolienka, Katsiaryna Borys - taniec

"Dance of Love",

II miejsce - Imperfect System (Eryk Stenclik III TH/TEN, Adrian Miaskowski III LOW,

Kacper Ziętek III LOPP) - utwór zespołu System of a Down,

III miejsce - klasa III TH - przedstawienie.

Wyróżnienie zdobyła również cała grupa z Białorusi, za prezentacje strojów, tańca i kultury swojego kraju. Pozostali uczniowie ZSP nr 2 biorący udział w konkursie: Klaudia Sipurzyńska I LOPP - śpiew, Amelia Kaczmarek I LOPP - śpiew, Marta Kowal III TH/TEN - taniec, Kinga Łokietek i Marietta Matyjewicz II LOPP - śpiew, grupa Parabola III LOPP - taniec, zespół muzyczny No Name (Mateusz Urbaniak I B, Filip Maciejewski I LOW, Maciej Tyl III E, Maciej Karczewski I LOPP, Adam Nowicki III TH/TEN), Szymon Kubiak I G i Dawid Szeląg II D - pokaz judo i samoobrony, zespół muzyczny Niggaz Team Project (Jakub Niewiada i Daniel Starosta).

Publiczność na długo zapamięta chociażby utwór "Ona tańczy dla mnie" grany przez No Name, który poderwał widzów do tańca, oraz piosenkę "Remedium" Maryli Rodowicz, w polsko-białoruskim wykonaniu Ani Lukashiovej, Andrieja Wierszyny (nauczyciela ze Stołbców) i pana dyrektora Witolda Bierły.

Wszystkim artystom dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych występów i sukcesów!

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd