Zanim podejmiesz pierwszą pracę - szkolenie

W dniu 3 kwietnia 2013r. w szkole gościliśmy specjalistę z Oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wlkp. panią Luizę Kotowską. Przeprowadziła ona szkolenie dla młodzieży w ramach kampanii „Zanim podejmiesz pierwszą pracę”. Słuchaczami szkolenia byli uczniowie ostatnich klas szkoły zawodowej – łącznie 118 osób.

Celem spotkania było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o obowiązujących przepisach prawa pracy przy zatrudnianiu, specyfice zatrudnienia pracowniczego w stosunku do zatrudnienia niepracowniczego czy umowach terminowych.

Spotkanie zorganizowane zostało przez p. Katarzynę Uniejewską – nauczyciela przedmiotów zawodowych i bhp.