Regionalny konkurs BHP

W dniu 9 kwietnia 2013 roku został przeprowadzony w Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie finał regionalny XIII Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „Bezpiecznie od startu”. W konkursie wzięło udział 8 reprezentacji z Cechów zrzeszonych przy Izbie Rzemieślniczej w Kaliszu. W sumie było 24 uczniów. Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie byli to: Jagoda Kanafa z klasy IIf, Katarzyna Pawlaczyk z klasy Ie oraz Bartosz Lewandowski z klasy IIb – zwycięzcy etapu szkolnego. Reprezentowali oni Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiadomości z prawa pracy oraz technicznego bezpieczeństwa pracy. Miało to na celu wyłonienie sześciu najlepszych do ścisłego finału. Do finałowej szóstki zakwalifikowały się dwie uczennice z jarocińskiej „dwójki”. Jagoda Kanafa zdobyła największą ilość punktów z testu.

W ścisłym finale uczniowie odpowiadali na pytania z prawa pracy, technicznego bezpieczeństwa pracy, przepisów przeciw pożarowych, pomocy przedmedycznej oraz z zakresu przepisów bhp branżowych. W tym etapie uczennica ZSP nr 2 w Jarocinie - Jagoda Kanafa zajęła II miejsce i tym samym zagwarantowała sobie wejście do finału ogólnopolskiego konkursu, który się odbędzie 15 maja 2013 roku w Warszawie. Katarzyna Pawlaczyk uplasowała się na V miejscu. Uczniowie ze ścisłego finału otrzymali nagrody rzeczowe – mp4, plecaki firmowe, książki. Wszyscy biorący udział w etapie regionalnym konkursu w Jarocinie otrzymali także pamiątkowe dyplomy oraz zestawy upominków ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Kuratorium Oświaty, Państwową Inspekcję Pracy i Izbę Rzemieślniczą w Kaliszu.

Dodatkowo, reprezentacja z Jarocina zajęła II miejsce w klasyfikacji drużynowej otrzymując puchar oraz pamiątkowy dyplom, który od organizatorów przyjęli uczniowie biorący udział w konkursie wraz z opiekunem przygotowującym do konkursu nauczycielem z ZSP nr 2 p. Katarzyną Uniejewską.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!