Uroczystości ku pamięci pomordowanych w Katyniu i ofiar katastrofy pod Smoleńskiem

Tylko guziki nieugięte
przetrwały śmierć świadkowie zbrodni
z głębin wychodzą na powierzchnię
jedyny pomnik na ich grobie (...)

przeleciał ptak przepływa obłok
upada liść kiełkuje ślaz
i cisza jest na wysokościach
i dymi mgłą smoleński las
Zbigniew Herbert

Dnia 12 kwietnia klasy mundurowe naszej szkoły (II LOPP, II LOW i I LOW) wraz z dyrekcją i opiekunami uczestniczyły w uroczystych obchodach 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 3. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem.

Zbrodnią Katyńską określa się mord na ok. 22 tysiącach polskich jeńców wojennych, oficerów, policjantów i osób cywilnych, popełniony przez NKWD na wiosnę 1940 roku. W 2010 roku, 10. kwietnia, polska delegacja na 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i 95 innymi osobami, zginęła w katastrofie lotniczej.

Władze samorządowe, związki kombatanckie, poczty sztandarowe oraz uczniowie jarocińskich szkół wzięli udział w uroczystej mszy świętej w kościele św. Antoniego, w intencji poległych, ofiar i naszej ojczyzny. Uczestnicy uroczystości otrzymali z rąk starosty p. Mikołaja Szymczaka i wicestarosty p. Mirosława Drzazgi pamiątkowe przypinki z napisem "Katyń 1940 - Powiat Jarociński - Pamiętamy!" Po mszy świętej uczestnicy uroczystości udali się do jednostki wojskowej, gdzie wzięli udział w Apelu Poległych i złożeniu kwiatów pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!