Uczniowie „Dwójki” w finałowej piątce

Grupa Energa zorganizowała konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu elektrycznym, zlokalizowanych na obszarze działania firmy ENERGA Operator SA I ENERGA Elektrownie Ostrołęka SA obejmujących swoim zasięgiem siedem województw o nazwie „Polska efektywna energetycznie w roku 2020. Nowatorskie rozwiązania w zakresie oszczędzania energii elektrycznej”.

Do konkursu zgłosiły się 23 zespoły. Prace konkursowe były przedmiotem analizy firmowych ekspertów , którzy wyłonili finałową "piątkę” Jury brało pod uwagę m. in. : zgodność z tematem, oryginalność pomysłów, użycie fachowego słownictwa, samodzielność (prace pisane przez uczniów a nie przez opiekunów), wykorzystane źródła, estetykę pracy.

Do finałowej „piątki ”zostali zakwalifikowani uczniowie z Zespołu Szkół Pondgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w składzie : Karol Łukaszyk, Tomasz Karliński, Łukasz Wieczorek pod opieką Pana Kazimierza Barłożyka. W Gdańsku, 11 kwietnia 2013 roku odbył się finał a prezentacje zespołów oceniali wybitni specjaliści :
- prof. dr hab. Jan Majewski – Przewodniczący Jury, ekonomista:
- dr hab. Małgorzata Milewska–Stawny – Uniwersytet Gdański, językoznawca;
- prof. dr hab. inż. Zbigniew Lubośny – Redaktor Naczelny kwartalnika Acta Energetica, Politecznika Gdańska, elektroenergetyk;
- prof. dr hab. inż. Tomasz Baczor – Politechnika Opolska, elektroenergety.

Profesorskie jury oceniało nie tylko walory techniczne, ale również język i styl wypowiedzi.

Nasz zespół zajął czwarte miejsce tuż za najlepszą trojką. Zwyciężył zespół ze Słupska , drugie miejsce zajęli uczniowie z Gdańska, a trzecie z Włocławka.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!