II etap Olimpiady Techniki Samochodowej

23 marca 2013r. drużyna z naszej szkoły wzięła udział w kolejnej edycji „Olimpiady Techniki Samochodowej” organizowanej przez miesięcznik „Auto Moto Serwis” oraz Wydawnictwo Komunikacji i Łączności pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. II etap olimpiady odbył się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej.

Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Jakub Celka z klasy IV TPS, Michał Wojtczak i Łukasz Grzelewski z klasy II TPS musieli zmierzyć się z 80 pytaniami z zakresu: budowy samochodów osobowych, wyposażenia warsztatowego i technologii napraw, diagnozowania prostych usterek silnika i instalacji elektrycznej, zagadnień związanych z bhp i ochroną środowiska.

W olimpiadzie udział wzięło 442 uczestników reprezentujących szkoły z całej Polski. Najlepszy uczeń z naszej szkoły Łukasz Grzelewski zajął 61 miejsce.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy wzięli udział w wykładach tematycznych prowadzonych przez specjalistów z branży samochodowej oraz mogli zwiedzać pracownie Politechniki Warszawskiej.

Opiekun drużyny: Zbigniew Rychter

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd