V Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jej portret”

W dniu 12 kwietnia 2013 r. w bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jej portret”, zorganizowany przez bibliotekę szkolną i Starostwo Powiatowe. W konkursie wzięło udział 13 uczestników z następujących szkół ponadgimnazjalnych – Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych.

Młodzież przepięknie recytowała utwory Adama Mickiewicza, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Bolesława Prusa, Agnieszki Osieckiej, Izabelii Filipiak, Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana i innych - nakreślając odbiorcom wielość charakterów kobiecej natury. Jest ona bowiem”...jak anioł i demon, jak upiór i cud i szczyt nad chmurami i przepaść bez dna”. Rangę konkursowi nadała obecność przybyłych gości: dyrektora szkoły Witolda Bierły oraz przedstawiciela Starostwa Powiatowego w osobie - wicestarosty Mirosława Drzazgi.

Komisja w składzie: Władysław Piotrowski z ZSP nr 2, Grażyna Cychnerska z ZSO, Marta Kantorska z ZSP nr 1 i Jadwiga Zielińska z ZSPB w Tarcach wyłoniła zwycięzców:
I. Dagmara Świerkowska ZSO
II. Klaudia Orpel ZSP nr 2
III. Daniel Matysiak ZSO
Wyróżnienie: Marta Szymkowiak ZSBP Tarce

Konkurs uwieńczony został dyplomami i drobnymi upominkami dla wszystkich uczestników, a zwycięzcy obdarowani zostali nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!