Samochodówka w finale wojewódzkim „OMTM”

19 kwietnia 2013r. w Zespole Szkół w Opatówku odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych obejmujące 8 powiatów z obszaru Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu.

Każdy uczestnik turnieju odpowiadał na 20 pytań z zakresu wiedzy z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Następnie uczestnicy przystąpili do konkurencji sprawnościowych:
- pokonanie toru przeszkód motorowerem,
- jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”,
- przygotowanie motoroweru do jazdy,
- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w składzie: Adam Kopielski (kl. IV TPS), Karol Szewczenko (kl. III TPS) oraz Łukasz Grzelewski (kl. II TPS) zajęła IV miejsce i zakwalifikowali się do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 17 maja na Torze Kartingowym w Gostyniu. Dodatkowe gratulacje dla Łukasza Grzelewskiego, który znalazł się w grupie uczestników, którzy najlepiej rozwiązali test teoretyczny. Opiekunem drużyny jest Zbigniew Rychter – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!