Złoty medal i rekord szkoły

Dnia 8 października 2013 roku w Poznaniu odbyła się Wojewódzka Licealiada w Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców. Reprezentacja naszej szkoły składała się z 11 osób.

Startowaliśmy w następujących konkurencjach: bieg na dystansie 400m, 800m, rzut oszczepem, pchnięcie kulą, sztafeta 4x400m chłopców.

Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca:
Dziewczęta
Weronika Szczepaniak – 400 m – 14 miejsce
Monika Konieczka– 800 m – 13 miejsce
Kamila Wiśniewska – pchnięcie kula – 9 miejsce
Anna Lewera– rzut oszczepem – 4 miejsce
Joanna Krysztofiak– rzut oszczepem – 9 miejsce
Dziewczęta w ogólnej klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych zajęły 16 miejsce.

Chłopcy
Sebastian Homa – 400 m – 6 miejsce
Adam Majusiak – 400 m – 8 miejsce
Adrian Paprzycki – 800 m – 20 miejsce
Adam Reszelski – rzut oszczepem – 15 miejsce
Chłopcy w ogólnej klasyfikacji Szkół Ponadgimnazjalnych zajęli 14 miejsce.

Największym sukcesem była sztafeta 4x400 m chłopców, która z wynikiem 3,35,23 zajęła I miejsce w Finale XV Wojewódzkiej Licealiady w Lekkiej Atletyce. W skład sztafety 4x400 m weszli: Adam Majusiak, Marcin Wróblewski, Patryk Bzowy, Paprzycki Adrian.

Uczniowie Ci po raz pierwszy w historii szkoły zdobyli złoty medal i tym samym ustanowili nowy rekord szkoły.

Opiekunami uczniów w dniu zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego Aleksander Matuszewski oraz Tomasz Kwiatkowski.