Dzień Edukacji Narodowej

14 października br. obchodziliśmy święto polskiej szkoły – Dzień Edukacji Narodowej.

Bezchmurne niebo i piękne słońce, mimo nie najwyższej temperatury, pozwoliły nam świętować ten dzień przed budynkiem szkoły. To tutaj zgromadzili się: zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie wraz z rodzicami.

Pan dyrektor Witold Bierła przywitał wszystkich biorących udział w uroczystej akademii, a następnie złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, zwracając uwagę na doskonałą współpracę tych, którzy naszą szkołę tworzą. Dzięki niej, nasza szkoła pięknieje, a jej ranga w środowisku lokalnym systematycznie rośnie.

Słów uznania pedagogom nie szczędzili także zaproszeni goście, którzy w przemówieniach nawiązywali do szybkiego rozwoju ZSP nr 2 w Jarocinie, doceniali bardzo dobrze wykształconą kadrę pedagogiczną i fachowe zarządzanie placówką.

Życzenia w imieniu swoim oraz starosty jarocińskiego – pana Mikołaja Szymczaka – przekazał na ręce dyrektora szkoły – pan Jacek Jędrzejak – skarbnik powiatowy.

W imieniu uczniów ZSP nr 2 życzenia wszystkim pracownikom szkoły złożyła Magdalena Kolanowska z klasy III TUF.

Dzień Edukacji Narodowej był okazją do uhonorowania Nagrodą Dyrektora Szkoły 48 nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Dyrektor szkoły – pan Witold Bierła docenił także ostatnio odniesione sukcesy naszych sportowców - pierwsze miejsce i złoty medal sztafety 4 X 400m chłopców w Wojewódzkiej Licealiadzie (Poznań) oraz również złoty medal i pierwsze miejsce naszych uczniów w sztafetowych biegach przełajowych chłopców 10 X 400m w Wojewódzkich Mistrzostwach Wielkopolski (Poznań). Gratulujemy chłopcom oraz ich opiekunom!

W niełatwą rolę belfrów i ich niesfornych wychowanków wcielili się uczniowie klasy II LOW, przedstawiając w części artystycznej „szkołę na wesoło”.

Jak co roku, 14 października w naszej szkole miało miejsce ślubowanie klas pierwszych. Dzisiaj uczniowie tych klas stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. Spoczął na nich obowiązek kierowania się w życiu wartościami patrona szkoły – Eugeniusza Kwiatkowskiego - pracowitością, życzliwością, skromnością i pogodą ducha.

Zawsze pamiętamy o tych, którzy odeszli… Podczas dzisiejszej uroczystości delegacja uczniów udała się na groby zmarłych pracowników szkoły i kwatery żołnierskie, aby zapalić znicze.

Szkolną akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej zakończyła tradycyjnie - uroczysta defilada klas mundurowych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd