Prezentacje w JOK

Wolontariusze z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie służyli pomocą podczas prezentacji w Jarocińskim Ośrodku Kultury. W 16. Ogólnopolskich Prezentacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "My też możemy się śmiać" Jarocin 2013 pomagali uczniowie KLASY I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO Z PRZYSPOSOBIENIEM WOJSKOWYM pod nadzorem nauczyciela Hanny Wardeńskiej - 23-24.09. odbywały się WARSZTATY, 25-26.09. - odbywały się KONCERTY KONKURSOWE, a 27.09. - KONCERT GALOWY.

Przebywający tam wolontariusze nawiązali nowe przyjaźnie, oklaskiwali występy młodych artystów- w niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia, a w powietrzu wyczuwało się niekłamaną radość i zadowolenie.

Wolontariusze naszej szkoły wyrazili swoje opinie i refleksje:

  • DOMINIKA KERMES - „prezentacje bardzo mi się podobały, ponieważ poznałam wielu nowych ludzi. Początkowo razem z innymi wolontariuszami martwiliśmy się, że możemy sobie nie poradzić- po pewnym czasie zupełnie przestaliśmy zauważać różnice w niepełnosprawności i znaleźliśmy przyjaciół. Od prezentacji minęło kilka dni, a my nadal utrzymujemy z sobą kontakty i rozmawiamy wieczorami- planujemy spotkać się również za rok, ponieważ JOK zbliżył nas do siebie i pozwolił poznać wspaniałe i utalentowane osoby, na których występach sama uroniłam niejedną łzę.”
  • SEBASTIAN BRUGGER- „dobrze, że takie prezentacje są, bo inni mogą pokazać swoje talenty, poznałem nowych kolegów i koleżanki- pomagałem im przy poruszaniu się.”
  • MARTYNA KRYSZAK- „prezentacje w JOK-u bardzo mi się podobały- poznałam wspaniałych ludzi- dużo z nimi rozmawiałam i starałam się pomóc, przy czym nabrałam pewnego doświadczenia. Razem spożywaliśmy posiłki, chodziliśmy na spacery i wspólnie uczestniczyliśmy w mszy świętej. Podczas występów wszyscy świetnie się bawiliśmy, tańczyliśmy i robiliśmy zdjęcia- bardzo miło wspominam czas tam spędzony.” -JULIA KARPIŃSKA- „chociaż byłam tam jeden dzień to i tak bardzo dużo mnie to nauczyło- czułam się odpowiedzialna za powierzone mi zadania, a gdy ktoś poprosił o pomoc cieszyłam się, że mogę coś zrobić. Ich występy na scenie przeżywałam wraz z nimi i widziałam w ich oczach radość jaką im to sprawia- pojawił się również uśmiech na mojej twarzy- cieszę się, że zdecydowałam się tam pójść i służyć pomocą.”
  • KATARZYNA ANDRZEJCZAK- „prezentacje w JOK-u bardzo mi się podobały- panowała tam miła atmosfera- poznałam wielu utalentowanych ludzi, którzy byli bardzo wdzięczni za naszą obecność. Podczas występów wszyscy tańczyli i świetnie się bawili- podopieczni opowiadali nam historie swojego życia, mówili o swoich doświadczeniach. Byłam tam zaledwie dwa dni, ale bardzo przyjemnie będę wspominać spędzony tam czas.”

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!