SZLACHETNA PACZKA

Połącz biednych i bogatych
Robiąc paczkę – pomagasz biednym.

W naszej szkole rozpoczynamy kolejną szlachetną akcję- termin jest bardzo krótki od poniedziałku 2 grudnia do piątku 6 grudnia 2013r., dlatego bardzo prosimy o wielkie wsparcie i pomoc.

SZLACHETNA PACZKA ma już trzynaście lat. Po raz pierwszy została zorganizowana w Krakowie w 2000 roku. Wtedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzona przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób. W 2013 roku Paczka jest organizowana w 508 lokalizacjach w całej Polsce.

Nasza szkoła będzie przygotowywała SZLACHETNĄ PACZKĘ dla chłopaka i jego rodziny. Przyczyną bardzo trudnej sytuacji jest nieszczęśliwy wypadek chłopaka, który w jego wyniku doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego i porażenia dolnych i górnych kończyn. Obecnie oddycha on pod respiratorem i przebywa w ośrodku opiekuńczo – rehabilitacyjnym. Aby mógł wrócić do domu, rodzina musi dostosować mieszkanie do jego potrzeb, stąd najbardziej potrzebne są materiały budowlane. Ponadto inne niezbędne rodzinie artykuły to: żywność, środki czystości, odzież oraz kołdra, poduszka, ręczniki.

W naszej szkole zbiórkę będą prowadziły wolontariuszki z klasy I LOPPA:

  • Marika Mieloszyk
  • Patrycja Leśnierowska
  • Martyna Wojciechowska
  • Izabela Gadzińska
  • Alicja Rzepa.

Wszystkich informacji na temat akcji udzielają nauczyciele - koordynatorzy szkolni - HANNA WARDEŃSKA I PRZEMYSŁAW FATYGA.

WIERZYMY W WAS I LICZYMY NA WASZĄ POMOC W TAK SZLACHETNYM CELU.

DZIĘKUJEMY!!!

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd