Konkurs "Aktywni dla klimatu"

Konkurs "Aktywni dla klimatu" jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt. "Zmieniaj nawyki - nie klimat!" mającej na celu upowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Aby wziąć udział w konkursie należało stworzyć Ekozespół, który pod kierunkiem opiekuna – nauczyciela - Hanny Wardeńskiej będzie reprezentować naszą szkołę w konkursie.

Nasz EKOZESPÓŁ pod nazwą KLIMATOLODZY tworzą - Marta Pluta, Anna Wujec, Klaudia Orpel, Martyna Paterska Małgorzata Zilińska, Maciej Geldner, którzy od 1 grudnia 2013r. rozpoczynają zabawę z ekologią.

Konkurs będzie przebiegać w dwóch etapach. Jego celem jest rozpowszechnienie wiedzy na temat zmian klimatycznych i metod przeciwdziałania tym zmianom oraz poszerzenie świadomości społecznej w dziedzinie ekologii. W ramach podjętych zadań, uczestnicy zgłębią wiedzę na temat klimatu, poznają formy ochrony klimatu, podejmą własne działania w tej dziedzinie. Ponadto nauczą się różnych form współpracy ze społecznością szkolną i lokalną oraz poznają zasady przeprowadzania akcji społeczno - promocyjnej zbiórki elektroodpadów w swoim regionie. Organizatorem konkursu jest Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

Konkurs jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej dla klimatu pt.,,Zmieniaj nawyki - nie klimat!" dofinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!