„Człowiek – najlepsza inwestycja”

W dniu 6.11.2013r. odbyła się w TVP Poznań emisja programu CZŁOWIEK NAJLEPSZA INWESTYCJA - na temat Priorytetu IX - ROZWÓJ WYKSZTAŁCENIA I KOMPETENCJI W REGIONACH - podczas którego mówiono o:

  • programach indywidualizacji nauczania w szkołach podstawowych - klasy 1-3,
  • programach rozwojowych szkół w celu wprowadzenia zajęć wyrównawczych,
  • ofercie edukacyjnej szkół zawodowych - kierunki kształcenia zostały dostosowane do potrzeb przedsiębiorców Wielkopolski.

Na ten priorytet przeznaczono ponad 712mln zł.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się wsparcie stypendialne dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych - wsparcie było skierowane dla uczniów szczególnie uzdolnionych z przedmiotów przyrodniczo-matematycznych i technicznych - efekt to 2500 uczniów, którzy otrzymali wsparcie finansowe.

Priorytet ten realizuje WUP w Poznaniu. Konferencja podsumowująca ten projekt odbyła się 11.10.2013r. w Poznaniu, w której uczestniczyła stypendystka Agata Gęściak z opiekunem dydaktycznym Hanną Wardeńską. Fragment programu telewizyjnego z przebiegu konferencji można obejrzeć w załączniku.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd