SZLACHETNA PACZKA

W naszej szkole przeprowadziliśmy kolejną szlachetną akcję - termin był bardzo krótki od poniedziałku 2 grudnia do piątku 6 grudnia 2013r., dlatego bardzo prosiliśmy o wielkie wsparcie i pomoc.

Nasza szkoła przygotowała SZLACHETNĄ PACZKĘ dla chłopaka i jego rodziny. Przyczyną bardzo trudnej sytuacji jest nieszczęśliwy wypadek chłopaka, który w jego wyniku doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego i porażenia dolnych i górnych kończyn. Obecnie oddycha on pod respiratorem i przebywa w ośrodku opiekuńczo – rehabilitacyjnym. Aby mógł wrócić do domu, rodzina musi dostosować mieszkanie do jego potrzeb, stąd najbardziej potrzebne są materiały budowlane. Ponadto inne niezbędne rodzinie artykuły to: żywność, środki czystości, odzież oraz kołdra, poduszka, ręczniki. Spełniliśmy wszystkie potrzeby naszej rodziny - zakupy robiliśmy w bardzo niedogodnych warunkach atmosferycznych - podczas burzy śnieżnej i huraganu Ksawery - ale cóż - cel był szczytny.

W naszej szkole zbiórkę prowadziły wolontariuszki z klasy I LOPPA: Marika Mieloszyk, Patrycja Leśnierowska, Martyna Wojciechowska, Izabela Gadzińslka, Alicja Rzepa. Wszystkich informacji na temat akcji udzielali nauczyciele – koordynatorzy szkolni: Hanna Wardeńska i Przemysław Fatyga.

Pakowanie SZLACHETNEJ PACZKI odbyło się w godzinach rannych w sobotę 7 grudnia 2013r. w ZSP nr 2 w Jarocinie – skąd wraz z DYREKTOREM SZKOŁY PANEM WITOLDEM BIERŁĄ zawieźliśmy ją do punktu zbiórki przy Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie.

Ogromnym wzruszeniem dla całej społeczności szkolnej są podziękowania od rodziny po otrzymaniu SZLACHETNEJ PACZKI:

Drogi Darczyńco, Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki. Wolontariusz, który opiekował się rodziną, chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę:

Pani Stanisława nie spodziewała się tylu paczek i tego, że wszystkie ich potrzeby zostaną zaspokojone. Pani Stanisława bardzo ucieszyła się z kozaków na zimę, ale łzy wzruszenia popłynęły kiedy zobaczyła dres dla Przemka oraz t-shirt. Pani Stanisława bardzo dziękuje darczyńcy i życzy wszystkiego co najlepsze.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Dziękuję bardzo za współpracę i pomoc przekazaną rodzinie. Jestem wzruszona Państwa zaangażowaniem oraz troską o Rodzinę. Prezenty bardzo się przydadzą rodzinie. Życzę Państwu miłych i pogodnych świąt Bożego Narodzenia.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

Pani Stanisława w imieniu całej rodziny pragnie serdecznie podziękować za wspaniałą paczkę, nie kryjąc wzruszenia i łez szczęścia. Życzy też wszystkiego co najlepsze.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!