Pomoc dla Przemka

PRZEMEK ULEGŁ POWAŻNEMU WYPADKOWI – POTRZEBUJE POMOCY

Przemysław Wojcieszak jest absolwentem naszej szkoły. W 2011 roku ukończył technikum mechaniczne i zdał maturę.

28 lipca 2013r. Przemek z grupą przyjaciół uczestniczył w spływie kajakowym. Z przyjaciółmi skakali do Warty przy promie w Pogorzelicy. Po jednym z takich skoków do rzeki Przemek nie wypłynął. Uratowali go przyjaciele. Reanimowano go 20 minut. Doznał poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Przeszedł operację i reoperację kręgosłupa, jednak rdzeń kręgowy jest poważnie uszkodzony i Przemo był sparaliżowany od stóp po szyję, ale dzięki intensywnej rehabilitacji odzyskał częściowo czucie w ramionach, do łokci. Jest sadzany na wózku.

Ponadto Przemek sam nie oddycha. Jest podłączony do respiratora, który utrzymuje jego oddech. Kontakt z nim jest utrudniony ponieważ ma w tchawicy rurkę od respiratora, ale można się z nim porozumiewać.

Obecnie przebywa w ośrodku rehabilitacyjno-opiekuńczym w Konstancinie Jeziorna pod Warszawą, który zajmuje się pacjentami z respiratorem. Przemo walczy o sprawność i samodzielny oddech, bo kocha życie. Jest wspierany przez rodzinę, rzeszę przyjaciół i znajomych.

Rodzice Przemka dziękują za dotychczasową pomoc i proszą o wsparcie – pieniądze na rehabilitację i pobyt syna w ośrodku, zakup wózka i przebudowę mieszkania, żeby Przemo mógł wrócić do domu w Przybysławiu. Obecnie miesięczny koszt rehabilitacji i pobytu Przemka w ośrodku to 5500 zł.

Można dokonywać wpłat na podane konto, jak również przekazywać 1% podatku.

Fundacja „Wspólnym Krokiem”

Ul. Legnicka 65, 54-206 Wrocław

Bank BZ WBK S.A. z dopiskiem W/5 Wojcieszak Przemysław

14 1090 1131 0000 0001 1788 1183

Swift: WBKPPLPPXXX

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!