Akcja honorowego oddania krwi

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie, dali coś od siebie – udana akcja honorowego oddania krwi.

W dniu 19 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbyła się akcja honorowego oddania krwi pod hasłem „Zostań bohaterem – oddając krew”. Akcję honorowego oddawania krwi w naszej szkole zorganizowali p. Jacek Adamcza (pedagog szkolny), p. Lidia Szybiak (pielęgniarka szkolna) i ks. Łukasz Ograbek (katecheta) przy współpracy z Klubem HDK i PCK w Jarocinie. Celem akcji było pozyskanie krwi dla jak największej liczby osób poszkodowanych w wypadkach drogowych oraz w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń losowych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Jako uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Jarocinie chcieliśmy zachęcić do pomocy drugiemu człowiekowi poprzez bezinteresowne i czynne uczestnictwo w takich akcjach jak ta. Oddając krew pomagamy nie tylko ofiarom nieszczęśliwych wypadków, ale wszystkim potrzebującym mając na uwadze, że kiedyś sami możemy potrzebować takiego daru serca.

W akcji wzięło udział 116 osób w tym: za naszej szkoły 77 osób i 39 z ZSP nr 1 w Jarocinie. Dzięki takiemu zaangażowaniu, pomimo tylko kilku godzinnemu trwaniu akcji oddaliśmy 52 200 ml krwi. Ten niewielki sukces wskazują, iż jest olbrzymia potrzeba i chęć oddawania krwi przez młodzież by móc uratować komuś życie.

Wszystkim, którzy darem swojego serca zechcieli się podzielić składamy serdeczne podziękowania, jednocześnie prosząc o równie ofiarne uczestnictwo w kolejnych naszych akcjach.

Dziękujemy za każdą oddaną kroplę krwi i do zobaczenia podczas kolejnej akcji już w marcu.

Organizatorzy

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd