Tydzień Języków Obcych

Po raz pierwszy został zorganizowany w naszej szkole „Tydzień Języków Obcych”, podczas którego trzyosobowe drużyny reprezentujące klasy pierwsze technikum i liceum, brały udział w różnych konkurencjach sprawdzających ich zdolności językowe z języka angielskiego i języka niemieckiego.

„Tydzień Języków Obcych” zorganizowały Panie: Renata Rożek, Aneta Chmielewska, Izabela Różańska, Ilona Andraszak, Anna Muszyńska, Natalia Danielczyk, Agnieszka Wąsik, Iwona Dropik oraz Natalia Klarzyńska. Nad całością sprawowała opiekę Pani Dyrektor Dorota Gromada. W pierwszym dniu „Tygodnia Języków Obcych” mogliśmy posłuchać utworów muzycznych z krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, oraz przeczytać różne sentencje w języku obcym.

W drugim dniu rozpoczęła się rywalizacja drużyn reprezentujących klasy pierwsze.

Do turnieju przystąpiło piętnaście drużyn z klas pierwszych. Pierwszym zadaniem było stworzenie plakatu reklamującego wylosowane hasło (związane tematycznie z krajami niemieckojęzycznymi i anglojęzycznymi). Następnego dnia odbył się test wielokrotnego wyboru sprawdzający wiedzę o krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych. Po zsumowaniu punktów do dalszej części rywalizacji zakwalifikowały się następujące drużyny:
JĘZYK NIEMIECKI - I TE/TEN, I LOW, I LOPP A, I LOPP B
JĘZYK ANGIELSKI - I TE/TEN, I LOW, I LOPP A, I LOPP B

Trzeciego dnia rywalizacji drużyny odgrywały scenki sytuacyjne, rysowały ze słuchu oraz opisywały obrazki w języku angielskim i niemieckim. Wszystkie klasy włożyły dużo wysiłku w przygotowaniu się do kolejnych konkurencji. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany, a i atmosfera podczas konkurencji była wspaniała. A oto zwycięskie drużyny:

JĘZYK NIEMIECKI
I miejsce I LOPP A 1. Gałązka Karolina 2. Płócieniczak Julia 3. Szablewski Jakub
II miejsce I LOPP B 1. Golińska Małgorzata 2. Bogusławska Joanna 3. Szymczak Agnieszka
III miejsce I TE/TEN 1. Mielcarek Dominik 2. Ratajczak Tomasz 3. Matuszewski Jakub
Nagroda pocieszenia III LOW 1. Lajtlich Weronika 2. Michalak Olga 3. Karpińska Julia

JĘZYK ANGIELSKI
I miejsce I LOW 1. Wachowiak Grzegorz 2. Suszczyński Krystian 3. Kaźmierczak Filip
II miejsce I TE/TEN 1. Kościański Adrian 2. Strojnowski Michał 3. Maryniak Mateusz
III miejsce I LOPP A 1. Muszyńska Agnieszka 2. Mieloszyk Marika 3. Wojciechowska Martyna
Nagroda pocieszenia I LOPP B 1. Dzierla Dawid 2. Hunold Dagmara 3. Ziętek Aleks

Nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Rada Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz wydawnictwa językowe wręczył Dyrektor Szkoły Pan Witold Bierła, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Lidia Madalińska oraz Wicestarosta Jarociński Pan Mirosław Drzazga.

W ostatnim dniu „Tygodnia Języków Obcych” klasy II LOW i II LOPP brały udział w projekcji filmów w języku obcym. Mamy nadzieję, że taka forma obchodzenia „Dni Języków Obcych” wam się podobała i zachęcamy do zabawy w przyszłym roku.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!