SUPER MECHANICY Z DWÓJKI

Drużyna „IIITPSA” z naszej szkoły w składzie Michał Wojtczak i Łukasz Grzelewski z klasy III TPS zajęła VII miejsce w finale III Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w grupie Młody Mechanik, który odbył się 28.03.2014r. na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

Żeby znaleźć się w gronie 20 najlepszych zespołów – najpierw uczniowie musieli przejść eliminacje, w których wzięło udział 296 zespołów z całej Polski. Z naszej szkoły startowało 5 zespołów, a „IIITPSA” zajęła III miejsce. W finale, oprócz testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną, uczniowie musieli pokazać swoje umiejętności praktyczne w sześciu konkurencjach wykonywanych na czas.

Do zadań praktycznych m.in.: należała regulacja parametrów zawieszenia pojazdu, wymiana paska rozrządu, wymiana tulei zawieszenia, klonowanie czujnika ciśnienia w oponie oraz wkręcanie i wykręcanie nakrętki na czas.

Głównymi organizatorami konkursu byli: V8 TEAM, MOBIL, MTP. Przebieg mistrzostw komentował znany dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski.

Opiekunem zespołu „IIITPSA” jest Zbigniew Rychter

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!