Festiwal Piosenki Francuskiej

Anna Witasik, uczennica czwartej klasy Technikum Hotelarskiego w naszej szkole zajęła 3. miejsce w XXXII Festiwalu Piosenki Francuskiej, który odbył się 29 marca 2014r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Udział w nim wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski, w sumie około 60 wykonawców pod opieką nauczycieli. Przyjechali ze szkół w Jarocinie, Zasutowa, Śremu, Wrześni, Lwówka, Gniezna, Pakosławia, Nowego Tomyśla, Konina, Rawicza, Zbąszynia i Poznania.

W skład jury, które oceniało wykonawców weszli: pan Wojciech Michalski - przewodniczący jury (dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu), pani Elżbieta Tchórz (reprezentująca Szkołę Językową UAM), pani Elżbieta Sokołowska (Dyrektor Domu Bretanii) i pan Antoni Urban (profesor Policealnego Studium Piosenkarskiego przy Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu).

Festiwal od wielu lat cieszy się olbrzymią popularnością wśród młodzieży wykonującej na wysokim poziomie zarówno piosenki z repertuaru klasyków piosenki francuskiej: Edith Piaf, Charles Aznavour, Jacques Brel, Gilbert Becaud, jak i utwory współczesnych piosenkarzy, jak między innymi Lara Fabien, Celine Dion, Manu Chao, Patricia Kaas czy Zaz.

Aniu, gratulujemy;)

Iwona Dropik

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!