Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej

W dniu 28 marca 2014r. podczas odbywających się Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu został przeprowadzony Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej – edycja krajowa dla uczniów, kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych. Drużyny w składzie: Paweł Markiewicz, Błażej Świętek, Łukasz Nowaczyk (klasa II TPS) oraz Dominik Jaskólski, Szymon Walczak (klasa IIIe), Mateusz Musiałowski (klasa IIId) rozwiązywały testy z zakresu: budowy, obsługi i technologii naprawy pojazdów, elektrotechniki motoryzacyjnej, baz danych i programów wspomagających eksploatację pojazdów, znajomości maszyn i urządzeń do obsługi i napraw.

W turnieju wzięło udział łącznie 235 uczniów z 57 szkół o profilach samochodowych z całego kraju.

Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie: Paweł Markiewicz i Dominik Jaskólski.

Dodatkowo uczniowie mogli zwiedzać wystawy w ramach Targów Techniki Motoryzacyjnej oraz Motor Show.

Opiekun: Zbigniew Rychter – nauczyciel przedmiotów zawodowych.