Wycieczka Volkswagen

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zwiedzali wydziały spawalni i montażu pojazdów użytkowych w zakładach Volkswagena w Swarzędzu.

W dniu 7.04.2014r. 25 uczniów klas IVTPS i IIIe pod opieką nauczycieli p. Tobiasza Klaczyńskiego i p. Zbigniewa Rychtera mogli zobaczyć proces technologiczny wykonywania nadwozi samochodowych oraz linie montażu Volkswagena Caddy i transportera T5.

Zakłady Volkswagena w Poznaniu są największym pracodawcą w Wielkopolsce, zatrudniając ponad 6000 pracowników, którzy produkują około 700 pojazdów dziennie.

Ze względu na zakaz fotografowania na terenie zakładu wykorzystano zdjęcie ze strony internetowej Volkswagena.