Zasoby wodne Polski

Uczennice „dwójki” w ścisłym finale Ogólnopolskiej Olimpiady „Zasoby wodne Polski – znaczenie – wykorzystanie – inwestycje – ochrona”

12.04.2014r. odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady „Zasoby wodne Polski – znaczenie – wykorzystanie – inwestycje - ochrona”, organizowanej przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Szczecinie w ramach ogólnopolskiej Kampanii informacyjno-edukacyjnej „ELKA KROPELKA w Akademii Zrównoważonego Rozwoju” objętej patronatem Ministerstwa Środowiska.

I etap polegał na stworzeniu samodzielnej pracy. Należało przygotować fotoreportaż z opisem z miejsca , gdzie oczyszczana jest woda, następuje jej uzdatnianie bądź ma tam miejsce inne działanie związane z gospodarką wodną. Spośród nadesłanych prac Komitet Olimpiady wytypował finalistów do II etapu, wśród których znalazły się uczennice „dwójki” - Małgorzata Golińska i Marta Pluta z klasy I LOPPA. Podczas finału uczestnicy musieli rozwiązać test z ochrony zasobów wodnych Polski oraz roli wody w życiu organizmów żywych. Uczennice zajęły 7 i 8 miejsce.

Po wielkim stresie był czas na relaks i zwiedzania pięknego Szczecina.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd