Sprawni jak żołnierze

W dniu 25 kwietnia 2014 r. w Bolechowie odbyły się już kolejne zawody w wieloboju obronnym „Sprawni jak żołnierze” na szczeblu województwa wielkopolskiego szkół ponadgimnazjanych. Na zawody Nasza szkoła wystawiła dwa zespoły; męski i żeński w składzie:

Dziewczęta - Alicja Szydlik, Dominika Kermes, Klaudia Orpel,

Chłopcy - Mateusz Wasielewski, Eryk Nawrocki, Piotr Kuliński.

Około 50 drużyn z całego województwa wielkopolskiego rywalizowało w 5 konkurencjach; rzucie granatem do celu, teście sprawnościowym, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelaniu z popularnego KBKS-u do tarczy oraz biegu na orientację do wyznaczonych punktów z wykorzystaniem mapy. Wszyscy zawodnicy wykazali się niesamowitym zaangażowaniem i determinacją starając się osiągnąć jak najlepszy wynik w tej niezwykle ciężkiej rywalizacji.

W końcowym rozrachunku drużyna dziewcząt zajęła wysokie VIII miejsce. Chłopcom poszło nieco gorzej, natomiast najbardziej liczyła się dobra zabawa i walka z własnymi słabościami oraz ukończeniue wszystkich konkurencji w jak najlepszej kondycji i stylu.

Dużym sukcesem było „ustrzelenie” 41 punktów z KBKS-u przez Piotra Kulińskiego na 5 oddanych strzałów konkursowych . Drużyna dziewcząt sprawiła dodatkowo sporą niespodziankę uzyskując prawie maksymalną liczbę punktów w udzielaniu pierwszej pomocy. Całość zawodów, jak corocznie została zdominowana przez gospodarzy, czyli uczniów Zespołu Szkół w Bolechowie, którzy „zgarnęli” niemal wszystkie nagrody.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!