Okręgowe Mistrzostwa I Pomocy PCK

15.04.2014r. odbyły się w Jarocinie XXI Rejonowe Mistrzostwa I Pomocy PCK. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Zarząd Rejonowy PCK w Jarocinie, uczestnikami były drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarocińskiego. Drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 zajęła I miejsce, uzyskując możliwość startu i reprezentowania Zarządu Rejonowego PCK w Jarocinie w mistrzostwach wojewódzkich.

Zawody okręgowe odbyły się 24.05.2014r. na Cytadeli w Poznaniu. Poziom mistrzostw, jak co roku był bardzo wysoki, drużyna składająca się z pięciu zawodników, musiała się zmierzyć z kilkoma pozorowanymi sytuacjami zagrożenia życia i zdrowia oraz rozwiązać prawidłowo test składający się z 25 pytań.

Do zadań drużyn należało zabezpieczenie miejsca wypadku, wezwanie pogotowia oraz udzielenie I pomocy poszkodowanym. Uczestnicy mieli do czynienia z sytuacjami i urazami, które są dość powszechne - jak np.: rana cięta, poparzenie. Jednak organizatorzy przygotowali także zdarzenia bardzo skrajne i trudne do zabezpieczenia przez szkolnych ratowników. Sytuacje te dotyczyły: napaści i próby gwałtu, zabezpieczenia rany postrzałowej, amputowanej kończyny, złamania otwartego oraz ataku epilepsji. Zawodnicy musieli także prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo- oddechową u tonącego dziecka i dorosłego mężczyzny. Oprócz zadań konkursowych na drużynę czekały konkurencje sprawnościowo-relaksacyjne. Drużyna ZSP nr 2 w Jarocinie zdobywając łącznie 187 punktów uzyskała IV miejsce, przegrywając III zaledwie o 0,5 punkta.

Zdobyte IV miejsce w mistrzostwach okręgowych jest obecnie najlepszym wynikiem uzyskanym przez naszą drużynę. Dziękujemy Zarządowi PCK w Jarocinie za pomoc, wsparcie oraz wieloletnią współpracę.

Skład drużyny: Konrad Osołkowski, Adam Rogacki, Piotr Czajka, Daria Sobczak, Martyna Kryszak.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!