Konkurs filmowy

Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie, w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki zainicjowanego przez Komendę Główną Policji ogłosiła konkurs filmowy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Celem konkursu było przygotowanie filmu związanego z szeroko pojętą profilaktyką.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, wraz z opiekunami nakręcili krótkometrażowy film pt. "Cofnąć czas" przedstawiający skutki prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu. Fenomenem filmu był fakt, że akcja ukazywała skutki picia i płynnie przechodziła do przyczyn, a cały film odtwarzany był "od tyłu". Na przygotowanie filmu, młodzież wraz z opiekunami poświęciła jeden dzień zdjęciowy. Uczniowie samodzielnie zatroszczyli się o potrzebne rekwizyty. Ze względu na uzyskanie właściwego efektu potrzebne było wykonanie wielu dubli najtrudniejszych ujęć, które skutkowały otarciami skóry i zawrotami głowy.

W dniu 14 czerwca 2014r. o godzinie 15:00 w Kinie "Echo" odbyły się pokazy premierowe dziewięciu filmów konkursowych. Filmy konkursowe oceniała komisja składająca się z przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, Starostwa Powiatowego w Jarocinie, MGOPS w Jarocinie oraz Stowarzyszenia Jarocin XXI. Decyzją komisji I miejsce zajął film zrealizowany przez młodzież i opiekunów naszej szkoły. Nagrody ufundowała Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie.

W realizacji filmu uczestniczyli: Joanna Bogusławska Agnieszka Szymczak, Małgorzata Golińska, Dagmara Hunold, Dawid Dzierla, Mateusz Grieger, Konrad Osołkowski.
Opiekunowie: Lidia Szybiak, Jacek Adamczak.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!