Wycieczka do Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu

25 kwietnia 2014 r. klasa II Tmpp i III Tmpp technikum mechanicznego z przysposobieniem pożarniczym wraz z wychowawcą Rafałem Komorniczakiem oraz kpt Tomaszem Krawczykiem i st. asp. Dariuszem Kuderczakiem z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Jarocinie odwiedziła Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Młodzież zwiedziła obiekty szkolne i zaplecze socjalne oraz izbę tradycji. Zapoznała się z wymaganiami stawianymi kandydatom na aspirantów pożarnictwa. Uczestniczyła również w zajęciach z chemii na temat spalania i metod gaszenia różnych materiałów. Wykładowcy i aspiranci zaprezentowali wiele ciekawych doświadczeń w których aktywnie uczestniczyła również nasza młodzież. Uczniowie naszej szkoły uczyli się wiązania węzłów ratowniczych i zapoznali się ze specjalistycznym sprzętem do ratowania poszkodowanych z głębokich wykopów i kanałów.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd