Firma WAGO uczy nowych technologii

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nasza szkoła nawiązała współpracę z firmą WAGO, wiodącym producentem systemów połączeń elektrycznych oraz pionierem technologii połączeń sprężynowych w elektrotechnice.

Celem projektu „Edukacja” jest rozpowszechnienie wśród uczniów nowoczesnych technologii z zakresu elektrotechniki oraz wspomaganie dydaktyki w tej dziedzinie. W ramach projektu firma WAGO przekazała komplet materiałów do przeprowadzenia lekcji wzorcowych, poświęconych nowoczesnej, sprężynowej technologii połączeń elektrycznych w instalacjach budynkowych i przemysłowych.

Na lekcji pokazowej uczniowie zapoznają się z zagadnieniami teoretycznymi dotyczącymi zacisków, a także z rodzajami i asortymentem złączek. Przeprowadzone zostaną ćwiczenia w łączeniu przewodów instalacyjnych i budowaniu listwy zaciskowej na bazie przekazanych zestawów ćwiczeniowych. Firmie WAGO dziękujemy za przekazane materiały dydaktyczne a pierwsze lekcje wzorcowe odbędą się już w przyszłym tygodniu.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd