Wycieczka do Warszawy

W dniach 29-30 października 2014 roku uczniowie klas 1 LOPPA, 2 LOPPA oraz 2 LOPPB uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Pierwszego dnia wyjazdu grupa miała okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy oraz podziwiać najnowocześniejszą strzelnicę w Europie w ramach wizyty w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Ochotnicy mogli wypróbować swoje siły na strzelnicy multimedialnej, gdzie ćwiczyli strzelanie bronią laserową. Następnie grupa wzięła udział w warsztatach przygotowanych przez Komendę Główną Policji dla uczniów klas policyjnych.

Zajęcia odbywały się w Pałacu Kultury i Nauki. Uczniowie poznali nowoczesny sprzęt używany przez polską policję oraz mogli poznać wyzwania, z jakimi spotykają się policjanci służący poza granicami naszego kraju. Wolny czas uczniowie spędzili w galerii „Złote Tarasy”, gdzie regenerowali siły przed długim marszem ulicami Warszawy, aby wreszcie spędzić spokojną noc w schronisku młodzieżowym.

Drugi dzień pobytu w stolicy rozpoczął się od spaceru warszawską Starówką oraz Krakowskim Przedmieściem. W blasku jesiennego słońca uczniowie podziwiali m.in. Zamek Królewski, Pałac Prezydencki oraz panoramę miasta ze Stadionem Narodowym w tle. Następnie przyszedł czas na wizytę w Komendzie Głównej Policji. Tam grupa zapoznała się z historią polskiej policji, a po zwiedzeniu budynek KGP umożliwiono uczniom rozmowę z policjantami na temat pracy w policji.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!