Wycieczka do Muzeum Pożarnictwa

W dniu 22 października 2014 roku uczniowie klas I i II technikum mechanicznego o przysposobieniu pożarniczym wraz z opiekunami p. Katarzyną Uniejewską oraz p. Dariuszem Kuderczakiem, p. Mariuszem Banaszakiem i p. Arkadiuszem Naglakiem z PSP w Jarocinie odwiedzili Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach.

Uczniowie mieli okazję się przekonać, jak wyglądały porządki ogniowe w poprzednich wiekach, w jaki sposób niegdyś ostrzegano o pożarze, jakim wyposażeniem posługiwali się strażacy w poprzednich dziesięcioleciach. W muzeum znajduje się około czterech tysiące eksponatów dokumentujących tradycje i historię Straży na terenie Wielkopolski. Są to m.in. sikawki konne, hełmy strażackie, sztandary oraz samochody strażackie. Wszystkie zbiory muzeum pochodzą wyłącznie z darów różnych osób i instytucji. Urozmaiceniem zwiedzania było poszukiwanie eksponatów pochodzących z powiatu jarocińskiego.

Uczniowie odwiedzili także salę multimedialną. Jej głównym celem jest wprowadzenie zwiedzających w atmosferę pracy strażaka. Pokazane w niej zostały zagrożenia, na jakie jest narażony strażak podczas swojej pracy przy gaszeniu pożarów domów i lasów czy podczas ratowania ludzi podczas wypadków samochodowych.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!