SUKCES UCZNIÓW Z TECHNIKUM HOTELARSTWA

Dnia 8 września i 9 października br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie po raz pierwszy odbył się egzamin zawodowy z nowej podstawy programowej. Uczniowie technikum hotelarskiego zdawali egzamin z pierwszej kwalifikacji T. 11. - Planowanie i realizacja usług w recepcji. Do egzaminu przystąpiło 18 uczniów obecnej klasy trzeciej, z których 17 uzyskało wynik procentowy niezbędny do zdania kwalifikacji (minimum 50% punktów – etap pisemny i minimum 75% punktów – etap praktyczny). Zdawalność procentowa wyniosła 94,4%, co jest wynikiem wyższym o prawie 20 procent w stosunku do średniego wyniku w okręgu działania OKE w Poznaniu (średni wynik dla okręgu to 75,2%).