Wspomnienie z wakacji – IX Przystanek PaT

W dniu 5 lipca 2014 roku grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami panią Marleną Telegą i panią Natalią Klarzyńską udała się na warsztaty artystyczne IX przystanku PaT Konin 2014. Program organizacji Profilaktyka a Ty, promuje zdrowy tryb życia młodzieży, wolny od jakichkolwiek uzależnień. Inicjatorem i animatorem tego działania jest Policja, która od 2006 roku realizuje program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” adresowany głównie do młodzieży powyżej 14 roku życia.

Warsztaty prowadzone przez doskonałych instruktorów mają zachęcać młodych ludzi do spędzania czasu aktywnie i do znalezienia własnej pasji. Na warsztatach każdy z uczestników mógł sprawdzić się m. in. w tańcu, śpiewie, grze na bębnach, teakwondo, capoeirze, a także wziąć udział w przedstawieniu teatralnym. Społeczność programu PaT promuje modę na życie bez uzależnień. Młodzi ludzie mówią do swoich rówieśników obrazem filmu, muzyką, językiem teatru i happeningów uwalniających pozytywną energię.

Na koniec młodzież publicznie, głośno odczytała fragment Konwencji Praw Dziecka, następnie obejrzała wspaniały i efektowny pokaz lotniczy oraz idąc ulicami Konina, zaprezentowała swoje umiejętności nabyte podczas warsztatów.

Uczestników warsztatów, odwiedzili m.in. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Elżbieta Rusiniak z Ministerstwa SprawWewnętrznych oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji insp. Rafał Batkowski. Na nasze ogólnopolskie spotkanie przybyła także Pierwsza Dama, Anna Komorowska, która bardzo miło i ciepło przywitała całą społeczność popierając akcję PaT.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd