Sukces Ani Stachowiak z klasy I LPB w konkursie recytatorskim: „Legendarni i tragiczni”

25 listopada w poznańskim IX LO im. Karola Libelta odbył się konkurs recytatorski, poświęcony twórczości tzw. „poetów przeklętych”. Organizatorami konkursu byli: IX LO w Poznaniu oraz Instytut Filologii Polskiej UAM.

Mottem konkursu były słowa Edwarda Stachury: „Każdy z nas jest samotny”.

Wśród twórców tzw. „przeklętych” znajdują się osobowości niepokorne, kontestujące konformistyczną rzeczywistość, poeci wyalienowani, nadwrażliwi, obsesyjnie pragnący wolności i głodni życia pełnego – kaskaderzy literatury (Andrzej Bursa, Halina Poświatowska, Edward Stachura, Rafał Wojaczek, Ryszard Milczewski – Bruno, a także Sylvia Plath, Jacques Prevert, Jim Morrison).

W 64- osobowej grupie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski znalazły się dwie nasze uczennice, które wcześniej zwyciężyły w szkolnych eliminacjach konkursu: Milena Gałęska z klasy I LOPA oraz Anna Stachowiak z klasy I LOPB.

Ania Stachowiak zaprezentowała utwór Edwarda Stachury pt.: „Życie to nie teatr”, a Milena Gałęska wiersz Haliny Poświatowskiej inc.: „Kiedy umrę kochanie”.

Dziewczęta wspaniale reprezentowały naszą szkołę, a Ania Stachowiak, zdobyła wyróżnienie oraz zakwalifikowała się do ścisłego finału konkursu, który odbędzie się na początku przyszłego roku w Instytucie Filologii Polskiej UAM.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd