Światowy Dzień Pluszowego Misia

W listopadzie 2014r. została zorganizowana przez Szkolne Koło PCK wraz z opiekunem p. Jackem Adamczakiem, akcja zbiórki pluszowych maskotek dla Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. Maskotki w ilości 154 szt. zostały przekazane dzieciom w ramach obchodów "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Główną atrakcją imprezy były konkursy, zabawy i zagadki m. in.: konkurs na najmniejszego i na największego niedźwiadka – pluszaka, wiersz - zagadka Ł. Dębskiego i A. Kaszuby-Dębskiej ,,Miś’’, konkurs na najszybsze zjedzenie miodu, segregowanie kolorowych miśków. Dużo śmiechu towarzyszyło zabawie w tunelu z naśladowaniem ruchów niedźwiedzia i rysowanie miśków na czas. Największą jednak atrakcją było wspólne, wirtualne sporządzenie soku owocowego i układanie memo na stronie internetowej ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’.

Uczniowie z klas C1, PP1, PP2 częstowali wszystkich własnym wypiekiem - misiowymi ciastkami.

Młodzież ZSP nr 2 w Jarocinie miała także okazję zwiedzić zespół szkół specjalnych, zobaczyć prace plastyczne, ozdoby wykonane przez dzieci podczas zajęć.

Uczniowie naszej szkoły rozmawiali także z nauczycielami, którzy przybliżyli specyfikę pracy w szkole specjalnej. Największe zainteresowanie wzbudziła sala do stymulacji polisensorycznej, wyposażona w ciekawe efekty wizualne i dźwiękowe.

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim uczniom i nauczycielom za przekazanie maskotek, które sprawiły dzieciom wiele radości.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Jacek Adamczak
Agata Klimaszewska