Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach drużynowych

W dniu 19-01-2015 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach drużynowych. Organizatorem tegorocznych zawodów był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Jarocinie. Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Zielińska, Paweł Szymczak, Mikołaj Mielcarek i Adrian Tobolski pod okiem nauczyciela Przemysława Fatygi.

Emocji było naprawdę wiele; nie uniknęliśmy stresu, ale ostatecznie turniej zakończyliśmy na trzecim miejscu, co niestety wyklucza nas z rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. W tym roku sprawdziło się powiedzenie, że gospodarzowi mury sprzyjają, więc mamy nadzieję, że w przyszłym roku to my będziemy niepokonani. Zamierzamy bowiem zorganizować turniej u nas.

Podsumowując

"Jest tylko jedna gra, która nie jest ani nauką, ani sztuką.

Jest czymś, co jest w zawieszeniu pomiędzy obiema kategoriami...

Prastara, jednak ciągle nowa, mechaniczna w swym założeniu,

chociaż działająca tylko dzięki wyobraźni.

Ograniczona zastygłą geometryczną przestrzenią,

a przy tym nieograniczona w liczbie swoich możliwych kombinacji.

Architektura bez substancji, co wcale nie umniejsza jej wartości,

a jak się okazało jest o wiele trwalsza w swoim nieustannym bycie od wielu ksiąg

czy dzieł architektury.

Jest jedyną grą, która należy do wszystkich czasów i ludów.

Nikt nie wie, który z bogów sprowadził ją na Ziemię... by wyostrzała zmysły i zajmowała duszę."

Stefan Zweig

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!