Sukces w rankingu „Perspektyw”

„Perspektywy” opublikowały swój doroczny ranking szkół. Uczniowie ubiegłorocznej klasy IV technikum pojazdów samochodowych zdali doskonale egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe i znaleźli się na 7 miejscu w ogólnopolskim rankingu zawodów. Sukces to tym większy, że jarocińska „samochodówka” to jedyna wielkopolska szkoła w złotej dziesiątce dla zawodu technik pojazdów samochodowych. W Polsce do egzaminu przystąpiło 5871 uczniów. W Wielkopolsce egzamin zdało 78,97 % uczniów, w naszej szkole dyplomy otrzymali wszyscy absolwenci. Warto dodać, że w naszej szkole egzamin zawodowy w tym zawodzie odbył się po raz drugi w historii.

Nasze technikum wróciło również do pierwszej setki techników wielkopolskich. Zajęliśmy 83 miejsce. Technika oceniane są za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Pozostaje tegorocznym maturzystom życzyć sukcesów na egzaminach, a nam wszystkim jeszcze lepszego miejsca w przyszłym roku.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Our website is protected by DMC Firewall!