Wyjście do sądu

21 listopada 2014 roku nasza klasa - czyli II LOPPa wraz z panią Anną Kordus odwiedziła Sąd Rejonowy w Jarocinie. Byliśmy gośćmi sędziego wydziału karnego – pana Tomasza Jańca.

Gospodarz okazał się człowiekiem bardzo otwartym i komunikatywnym. Opowiedział nam o pracy sędziego, o procedurach związanych z sądem, o przebiegu procesu karnego, o wiedzy, którą należy zdobyć, aby pracować jako sędzia oraz o najciekawszych sprawach, które prowadził.

Nie da się ukryć, że wiele dobrej zabawy mieliśmy podczas przymierzania tog. Każdy z nas choć przez chwilę mógł poczuć się sędzią, prokuratorem, obrońcą.

Pan sędzia Janiec przedstawił i omówił również inne zawody powiązane z prawem, takie jak: adwokat, radca prawny czy notariusz. Zachęcał nas do wybrania zawodu sędziego, pokazując same dobre strony z nim związane.

Następnie spotkaliśmy się z Panią kurator Arletą Durczak, która w skrócie omówiła zagadnienia związane z pracą kuratora sądowego. Pani kurator zaznaczyła, że aby pracować w tym zawodzie, należy być niekaranym oraz ukończyć studia wyższe prawnicze, socjologiczne lub pedagogiczne.

Wyjście do sądu zostało uwiecznione wieloma zdjęciami. Zapraszamy do szkolnej galerii.

Marika Mieloszyk

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd