Były żołnierz GROM-u w naszej szkole

W dniu 23 stycznia 2015 w naszej szkole gościli przedstawiciele Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z Poznania. Pani Anna Szymaniak – rzecznik WSB przedstawiła młodzieży naszej szkoły kierunki na jakich można się kształcić na w/w uczelni. Ponadto uczniom z klas pierwszych liceum z przysposobieniem policyjno-prawnym, liceum z przysposobieniem wojskowym oraz technikum mechanicznego z przysposobieniem pożarniczym wręczyła koszulki będące symbolem współpracy pomiędzy naszą szkołą a uczelnią.

W drugiej części spotkania wystąpili Andrzej Kisiel – były oficer JW GROM oraz Igor Barnaś założyciel DEFENDU – osoby na co dzień współpracujące z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu.

Andrzej Kisiel opowiedział o misjach w Iraku i Afganistanie, o życiu codziennym żołnierza podczas takich wyjazdów. Przedstawił również swoją książkę „Trzynaście moich lat w JW GROM”.

Drugi gość Igor Barnaś, opowiedział o swojej firmie, która zajmuje się szkoleniami i treningami w zakresie bezpieczeństwa i obronności, m.in. z udzielania pierwszej pomocy, taktyki, walk wręcz czy szkoleń z zakresu samoobrony dla kobiet.

Kierunki kształcenia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

DMC Firewall is a Joomla Security extension!